Wycieczka do Klasztoru Karmelitów Bosych w Czernej

Wycieczka do Klasztoru Karmelitów Bosych w Czernej

W dniu 13 Lipca 2021 r. Seniorzy z  wszystkich Placówek Dziennej Opieki i Aktywizacji Osób Starszych  uczestniczyli w wycieczce do Klasztoru Karmelitów Bosych w Czernej.

Start wycieczki był o godzinie 830  przy Placówce Dziennej Opieki i Aktywizacji Osób Starszych Filia „Południe”, Dom Ludowy „Hallerówka”, Jurczyce 26, następnie wstąpiliśmy do Radziszowa a następnie do Skawiny po kolejnych Uczestników, w wycieczce uczestniczyli Seniorzy z wszystkich 3 placówek.

Pogoda była wyśmienita, po dojechaniu na miejsce bardzo serdecznie przywitali Nas na miejscu.  Seniorzy wraz z Opiekunami rozpoczeli zwiedzanie klasztoru od uczestnictwa w Mszy świętej koncelebrowanej specjalnie w ich intencji. Po Mszy wszyscy Seniorzy wraz z Pracownikami zostali oprowadzeni po całym kompleksie klasztornym przez Brata Zakonnego który bardzo ciekawie opowiadał o całym teranie klasztoru, w którego wskład wchodzi: kościół, bibloteka, muzeum zakonne, cmentarz, przewodnik zaproponował równierz dla bardziej aktywnych spacer na wolnym powietrzu wzdłuż drogi krzyżowej, niektórzy bardziej aktywni fizycznie Seniorzy skorzystali z propozycji i relacjonowali puźniej o swoich wrażeniach. Mniej sprawni fizycznie uczestnicy w tym czasie odpoczywali w cieniu w pięknych ogrodach klasztornych.  Następnie cała grupa zjadła pyszny obiad.

Była to pierwsza wycieczka od dłuższego czasu. Z powodu ciągle panującej pandemii Covid-19, dopiero niedawno ponownie istnieje możliwość ponownego organizowania wyjazdów. Wycieczka ta pozwoliła na ponowną  integrację Seniorów z wszystkich 3 placówek. Mamy nadzieję na kolejne wycieczki w poszerzonym składzie.

3 komentarze

 1. Joker Gaming pisze:

  … [Trackback]

  […] Read More to that Topic: senior-skawina.pl/wycieczka-do-klasztoru-karmelitow-bosych-w-czernej/ […]

 2. 220.lv pisze:

  … [Trackback]

  […] Read More on to that Topic: senior-skawina.pl/wycieczka-do-klasztoru-karmelitow-bosych-w-czernej/ […]

 3. … [Trackback]

  […] Read More on to that Topic: senior-skawina.pl/wycieczka-do-klasztoru-karmelitow-bosych-w-czernej/ […]

Możliwość komentowania została wyłączona.

Witamy, w czym możemy pomóc?